Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eyvah!!! Hesabım Kilitlendi

YazarMesaj
Patron
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu
Patron

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 442

Eyvah!!! Hesabım Kilitlendi   Empty
MesajKonu: Eyvah!!! Hesabım Kilitlendi    Eyvah!!! Hesabım Kilitlendi   Icon_minitime1Salı Kas. 23, 2010 11:39 pm

Merhaba;

Çeşitli nedenlerle hesabı kapatılan oyunculardan buna benzer çok soru geliyor, ayrıca defalarca Multihunterla bu şekilde, sonuca varmayacak yazışmalar yapılıp hem Mhların zamanı gereksiz alınıyor hem de hesabın açılması gecikiyor. Bu yüzden bu başlığı hazırladık. Multihuntera cevap mesajı atmadan önce bu başlığı okumak sizin için faydalı olabilir.

Öncelikle Multihunterın çalışma sisteminden biraz bahsedeyim. Multihunterların iki görevi vardır: Birincisi, gelen mesajlara cevap vermek, şikayetleri değerlendirip hesapları kontrol etmek; diğeri ise server taramaları yapıp kural dışı hareketleri tespit edilen hesaplara gereken işlemleri uygulamak.

Ancak, Multihunter, oyunla ilgili sorularınıza cevap vermek durumunda değildir. Köşk nasıl yapılır, askeri üs nerede gibi sorularınızı Yardım hesabına sorabilirsiniz.

Hesabım kapatıldı ve/veya Multi mesajı geldi ne yapmalıyım?

-Her şeyden önce oyun kurallarını bir kez olsun okuyun, bir kaç dakika neleri yanlış yapmış olabileceğinizi düşünün. Forumda iyice açıklanmış kuralları okuyun, üç yaşında bir çocuğun anlayabileceği şekilde yazmaya çalıştık. Altta kendileri:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

-Hatalı olduğunuz kısımları bulup düzeltin, belki size göre multi olmadığınız halde bazı hesapları silmeniz gerekiyordur. (Örneğin temsilcilikle veya ortak pc ile 2. bir hesap yönetemezsiniz).

-Ve tüm bunlardan sonra Multihuntera mesaj atın. Açıkça neler yaptığınızı, yanlışınız varsa yanlışınızı Multihuntera bildirin, sildiğiniz hesapları liste halinde Multihuntera bildirin.

"Bana Multilerimi silmem gerektiğine dair mesaj geldi ama benim multim yok?"

-Öncelikle kuralları tekrar okuyun.

-Multiniz olmadığına emin misiniz? Ortak pc işaretleyip birden fazla hesap yönetiyor musunuz? Temsilcilikle birden fazla hesap yönetiyor musunuz? Eğer bunları yapıyorsanız siz multi hesaba sahipsinizdir. Ve diğer hesapları silmeden hesabınız açılmaz.

-Şifreli girişler yapıyorsanız, bu da multi olarak değerlendirilir ve buna göre işlem yapılır. Asla kimseye şifre vermeyin ve kimseden şifre almayın. Bu şekilde şifreyle giriş yaptığınız hesaplar veya sizin hesabınız multi olarak değerlendirildiğinden diğer hesaplar silinmeden hiç bir hesap açılmaz.

-Örneğin: askere giden abinizin, arkadaşınızın hesabına aylarca temsilcilikle bakamazsınız. Bunun ismi multi hesaptır.

-Hesabın/hesapların kimin tarafından açıldığı, hangi e-mail adresine kayıtlı olduğu veya aslında sahibinin kim olduğu hiç önemli değildir. O hesabı kim yönetiyor önemli olan tek şey budur. Eğer birçok hesabı siz yönetiyorsanız, sizin multi hesabınız var demektir.

-Temsilciler, ortak pc sahipleri birbirleri arasında 1:1 den fazla hammadde transferi yapamazlar. Yani 100 odun gönderiyorsanız yine 100 birim başka bir şey almanız gerekir. Eğer bu kurala uymazsanız hesabınız multi işlemi görebilir. En iyi ihtimalle de pushing(kural dışı hammadde aktarımı) yüzünden ceza alırsınız.

-“Ne hammadde transferi yaptım ne de diğer hesaptan asker çektim, benim Multim yok.”

Multi hesap: Bir kişinin birden fazla hesap yönetmesi demektir. Hammadde transferi yapıp yapmamanız veya diğer hesabı kendi lehinize kullanıp kullanmamanız Multi olmanızı engellemez.

-“Ben Multi değilim, beni Hamit/Buse/Düşman Birlik şikayet etti o yüzden hesabım kapatıldı.”

Multihunterlar sadece şikayet var diye hesap kapatmazlar. Multihunter, Kontrol Paneli’ ndeki ayrıntılı verileri inceleyerek hesabınızın kurallara uyup uymadığına karar verirler. Siz oyunun kurallarına uyuyorsanız, sizi şikayet etseler de hesabınız kapatılmaz, ceza almazsınız.

-“Ben plus hesap sahibiyim, altın alıyorum sürekli, benim hesabımı kapatamazsınız/benim Multiye ihtiyacım yok? “

Plus hesap sahibi olmanız size diğer oyunculara karsı bir üstünlük sağlamaz, altın kullanıp kurallara uymayan oyuncular da altın kullanmayanlarla aynı kurallara uymak zorundadır.

§7.2 Plus
b. Plus ödeme yapan üyelerin diğer hesap sahiplerine karşı hiç bir üstünlüğü yoktur ve özel bir müdaheleye tabi tutulmazlar. Ödeme yapan oyuncularında bütün kurallara uymaları zorunludur.

-“Ortak pc işaretledik, biz Multi olmayız/değiliz?”

Her ne nedenle ve nasıl olursa olsun başka hesaplara şifre ile giremezsiniz. Ortak pc ye kaydetmek o hesaplara şifre ile girebileceğiniz anlamına gelmemektedir .

Maalesef bu ortak pc kullanımı oyunda suistimal edilmektedir. Gerçekten aynı pc’ yi kullanmadıkları halde ortak pc işaretleyenler multi muamelesi görürler.

Son olarak: Yukarda yazılanlara ne kadar uygun davranırsanız ve ne kadar çabuk yapılması gereken işlemleri yapıp hesabınızı kurallara uygun hale getirirseniz, hesabınız da o kadar çabuk açılır.

İşlemleri uzatıp Multihunterı oyalamak cezanızın artmasından başka bir işe yaramaz

http://www.metin2pvpcenter.yetkin-forum.com

Eyvah!!! Hesabım Kilitlendi
1 sayfadaki 1 sayfası