Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Oyuna Yenimi Başladın?Buraya Bak O Zaman Çok Geniş Anlatım

YazarMesaj
Patron
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu
Patron

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 442

Oyuna Yenimi Başladın?Buraya Bak O Zaman Çok Geniş Anlatım   Empty
MesajKonu: Oyuna Yenimi Başladın?Buraya Bak O Zaman Çok Geniş Anlatım    Oyuna Yenimi Başladın?Buraya Bak O Zaman Çok Geniş Anlatım   Icon_minitime1Salı Kas. 23, 2010 11:53 pm

Merhaba arkadaşlar bu konuda oyuna yeni başlayanlar için neyin neye yaradığını göstermeye çalışacağım...

İlk başta bi server seçip kayıt olma sayfasını açıyoruz.
Aşağıdada böyle bi sayfa gelecektir...

Yukarki bölümden kullanıcı adımızı,şifremizi,e-postamızı vede istediğimiz bölgemizi seçiyoruz.Bölgelerin hiç bi farkı yoktur.
Irk seçiminde ise tavsiyem:Cermenler.Başta kolay yönetilen bi ırktır.

Yukarıdaki tüm işlemleri bitirince önümüze böyle bi sayfa gelecektir...

Yukarıda ise 1 sayfa önce seçtiğimiz e-posta adresimize gelen aktifleştirme kodunu yukarıdaki boşluğa yazıyoruz.Sonra giriş sayfası geliyor...

Kullanıcı adımızı vede şifremizi girdikten sonra köyümüze giriyoruz...

Karşımıza köyümüz çıkıyor...

Köyümüzün genel görünümünü 3 bölümde inceleyeceğiz....

1-)Irkınızın reisi sizin belli bir süre hocanız olacaktır.
O bölümde ise Öncelikle bakınmak istiyorum,İlk ödeve git vede ödevleri yapma seçenekleri görünüyor.
Daha yeni başladığınız için size Ödevleri yapmanızı yani,İlk Ödeve Git Seçeneğini yapmanızı tavsiye ederim.Ödevlerde sorun yaşadığınızda ise şuraya bakın:http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=420 şu ilk 2 mesajı inceleyin

2-)Köyümüzün sol bölümünde bulunan bölümü ise;

Anasayfa seçeneği sizi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] travianın anasayfasına götürür.

Oyun Yönergesi ise size yardımcı olabilcek birçok içerik içermektedir.Tavsiye ederim.

Profilde ise istediğiniz herşeyi yazabilirsiniz.Askerlerinizi yazmayın,diğer köyler profilinizi görebilir.

Çıkış bu seçeneğe tıkladığınızda ise köyünüzden çıkmış olursunuz.

Forum sizi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesine götürür.

Sohbet Odasında ise sohbet edebilir,hızlıca sorularınıza yanıt alabilirsiniz

Travian Plus bu bölüme tıklandığında ise size öğretmeniniz tarafından size verilen altınlarla işlem
gerçekleştire bilirsiniz.

Support buradan ise;Oyun içi yardım,Oyun kuralları vede Oyun hata bildirimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3-) Bu kısımda ise köyünüzle ilgili diğer seçenekleri öğreneceğiz.

1-)Köy planında ise üretim alanlarınızı saatlik üretimlerinizi vede askerlerinizi görebilirsiniz.

2-)Köy merkezi buraya tıklayınca sizin köy merkezinize götürür.19 tane bina kurabilmek için alan bırakılmıştır.(Merkez Binası İle 20)

3-)Harita bu bölgede sizin köyünüzü vede çevrenizdeki köyleri gösterir.

4-)İstatistik:Bu bölümde çıkan ilk sayfa sizle birlikte yer alan 20 köyün nüfus sıralamasını verir.Oyuncular kısmındadır.

Birlikler:Bu kısımda ise birliklerin nüfus sıralamasını gösterir.(Varsa sizin birliğinizin sırasını,yoksa en yüksek nüfuslu birliği gösterir)

Köyler:Burada ise bi köyün nüfus sıralamasını gösterir.Yani 2 köyünüz varsa bi köy 500 diğeri 501 ise en yüksek nüfuslu köyü gösterir.Tek köyünüz var ise normal nüfusunuz çıkar.

Kahraman:Bu bölümde bi kahramanın en çok seviyelisi baştan aşağıya görünmektedir.Kahramanınz varsa sizinki yoksada en yüksek seviyeli kahraman çıkar.Sıralama 20 li olmaktadır.

Plus:Buradaki grafikler köyünüzün ekonomik gücünü, nüfusunu ve askeri durumunu gösterir.

Genel:Server hakkında bilgi vermektedir.

Oyuncular Vede Birlikler kısmında bulunan bölümün sağ üstünde Saldıran,Savunan Vede Top10 bölümleri gözükmektedir.Saldıran bölümünde server başından beri kestiğiniz askerleri gösterir.Savunan bölümünde ise server başından beri savunma yaparken kestiğiniz asker sayısını gösteririr.

Top10 ise 4 bölüme ayrılmıştır.
Haftanın saldırıda en iyileri,Haftanın savunmada en iyileri,Haftanın en başarılıları vede Haftanın yağmalamada en iyileri kısımlarından oluşur.

5-)Haberler Ve Mesajlar
Haberler kısmında ise köyünüze olan saldırıları hammadde transferlerini vede sizin yolladığınız saldırıların raporları bulunmaktadır.

Mesajlar ise aldığınız vede yolladığınız mesajların bulunduğu bölümdür.

Artık köyümüzle ilgili genel bölümleri öğrendiğimize göre,hammadde üretmeyi,binaların ne işe yarayacağını vede birçok bilgiyi göstermeye çalışacağım...

Hammadde alanları;
Orman:Seviyesi arttırldığı zaman odunun saatlik üretimini arttırır.
Tarla:Seviyesi arttırıldığı zaman tahılın saatlik üretimini arttırır.
Tuğla Ocağı:Seviyesi arttırıldığı zaman tuğlanın saatlik üretimini arttırır.
Demir Madeni:Seviyesi arttırıldığı zaman demirin saatlik üretimini arttırır.

Sadece tarlanın saatlik alanı düşmektedir.Düşüş seviyesi ise basılan binanın veya bastığınız askerin saatlik tahıl tüketimine göre düşüş göstermektedir.

Aşağıdaki resimdede gözüktüğü üzere;
1-)İle seçili alanda odun,tuğla,demir,tahıl vede tahıl tüketiminin küçük işaretleri yer almaktadır.İmlecin sol tarafındaki sayılar köyünüzde bulunan hammaddeyi verir.Sağ tarafındaki ise köydeki hammadde deposunun kapasitesini verir.Ancak tahıl diğer 3 üretime karşılık hammadde deposunda değilde,tahıl ambarında saklanmaktadır.Yani hammaddeler için ayrı tahıl deposu için ayrı binalar kurmak zorunda kalacağız.

2-)İle seçili alanda ise,saatlik üretiminiz vede aske sayınız bulunmaktadır.Üretim alanlarının seviyelerini arttırdıkça saatlik üretimde artar.

3-)Köyünüzde olan inşaat emirlerinin gözüktüğü bölümdür.

4-)Üretim alanlarının seçili olduğu bölümdür.
Odun,tuğla vede demir alanının sayısı 4 olup tarlanın üretim alanı sayısı 6'dır.

5-)Köy merkezinize gitmenizi sağlar.

Köy Merkezi:Köyü yeni açığınız zaman sadece köyde seviye 1 olan merkez binası bulunmaktadır.
Bunun dışında 19 tane bina kurum alanı bulunmaktadır.
Gördüğümüz gibi köyde sadece merkez binası kurulu durumda.Bunun haricinde ise 19 tane bina dikebilceğimiz alan bırakılmıştır.
Gri ile boyanmış bölgede ise sadece askeri üs kurulabilmektedir.
Suların olduğu yerede sadece sur inşa edilebilir.

Size binaları vede faydalarını anlatıkdan sonra 2.köyü almayı öğretip konumu sonlandıracağım.

Tahıl Ambarı:Tahıllarınızın deposudur.Seviye 20 son seviyesidir.80'000 tahıl saklayabilir.

Hammadde Deposu:Odun,tuğla ve demirin saklandığı depodur.Seviye 20 son seviyedir.80'000 hammadde saklar.

Pazar: Diğer oyuncularla hammadde transferi yapmanızı sağlar.Hammadde gönderebilir veya size gelen hammaddenin kimden olduğunu görebilirsiniz.

Askeri Üs:Saldırı çıkarmanızı sağlar.Size gelen saldırıların kimde olduğunu gösterir.

Kışla:Asker basmanızı sağlar.

Sığınak:Bulunduğu seviyeye göre her hammadde türünden kapasitesi kadar hammadde saklamanızı sağlar.

Elçilik:Size gelen birlik işlemlerinizi kabul edebilir,seviye 3 yapıldığı takdirde kendi birliğinizi kurabilirsiniz.

Kahraman kışlası:Köyde bulunan bi askeri kahraman yapabilirsiniz.Bu kahramana özel bonuslar verebilirsiniz.Vaha almanızı sağlamaktadır.Vahalar size ek üretim sağlar.

Sur,çit, Ve Toprak Siper:Köyünüzü yağmalama olaylarından vede saldırılardan korumaya sağlar.

Değirmen:Kurulduğu zaman saatlik üretimine %5 etki yapar.Seviye 5'e getirildiği zaman ise tahıla %25 ek üretim sağlar.

Zırh Dökümhanesi:Geliştirdiği zaman askerlerinize ek savunma puanı ekler.

Silah Dökümhanesi:Geliştirildiği zaman askerlerinize ek saldırı puanı ekler.

Akademi:Askerlerinizin basılmadan önce geliştirildiği binadır.

Ahır:Atlı askerlerin basıldığı binadır.

Tamirhane:Koçbaşı ve mancınık askerlerinin basıldı binadır.Koçbaşı surları,mancınık ise binaların yıkılmasında kullanılır.

Demir Dökümhanesi:5.seviyeye getirildiği zaman saatlik demir üretimine %25 etki sağlar.

Kereste Fabrikası:5.seviyeye getirildiği zaman saatlik odun üretimine %25 etki sağlar.

Tuğla Fırını:5.seviyeye getirildiği zaman saatlik tuğla üretimine %25 etki sağlar.

Ekmek Fırını:5.seviyeye getirildiği zaman tahıl üretimine %25 etki sağlar.

Ticari Merkez:Bina kurulduğu zaman pazarcılar tarafından taşıma kapasitesi artar.

Hazine:Tılsımları ele geçirmenizi sağlar.

Belediye:Festivallerin düzenlenmesini sağlar.Festivaller sizin kültür puanınızı arttırmayı sağlar.

İşte Konumuzun Son Bölümü 2.Köyü Kurma

Eğer köyünüze Köşk kurduysanız Seviye 10'a getirdikten sonra 3 göçmen basıp terk edilmiş bölgeye göçmenleri yollayın.2.köy sizindir.Bu köyden başka bir köy daha kurmak istiyorsanız;
Seviye 20 yapıp yine 3 göçmenle bi köy daha kurabilirsiniz.Ve akademiden reisi geliştirip,başka oyuncularının köylerini alabilirsiniz.

Eğer köyünüze Saray kurduysanız;
Seviye 10,15 vede 20'de olmak üzere 3 köy kurabilirsiniz...

http://www.metin2pvpcenter.yetkin-forum.com

Oyuna Yenimi Başladın?Buraya Bak O Zaman Çok Geniş Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası