Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin2 Pvp | Pvp Serverler | Private Server | Knight Pvp | Pvp Server

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Stat Puanlarının Dağılımı

YazarMesaj
DarqKniFe
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu
DarqKniFe

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 521

Stat Puanlarının Dağılımı Empty
MesajKonu: Stat Puanlarının Dağılımı   Stat Puanlarının Dağılımı Icon_minitime1Çarş. Kas. 24, 2010 10:13 pm

evet arkadaşlar oyun içerisinde stat puanlarıyla ilgili çok soru geldiğinden dolayı bu konuyu açıyorum. Öncelikle belirtmek isterimki bu stat dağılımlarını kendim ayarladım sizler buradan destek alarak kendi karakterinizin satat dağılımlarını kendiniz çok daha iyi yapabilirsiniz benim amacım sadece kafanızda bir fikir oluşturmak.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

resimde görüldüğü gibi ilk stat puanımız güç. Güç puanını yükselttiğimiz sürece karakterimizin NORMAL ve SKİLL vuruşlarındaki hasarlar yükselmektedir.

ikinci stat puanımız ustalıktır. Ustalık özelliği karakterin daha çok dayanıklılığını ve becerisini yükseltmek için kullanılır.

üçüncü stat puanımız ise zekadır. Zeka özelliği karakterimizin SKİLL HASARINI ve SKİLL DEFANSINI yükseltmek için kullanılır.( ayrıca skilleri açmak için işe yarayan stat puanıdır )

şimdi gelelim mesleklere göre statlara ben savaşçı kullandığım için daha çok savaşçı üzerinden gideceğim diğer arkadaşlarda kendi mesleklerine göre bilgiler verirlerse daha sağlıklı olur.
öncelikle bir savaşçının sahip olması gereken en büyük özellik DAYANIKLILIKTIR ikincisi ise SAĞLAM DAMAGE vurmasıdır. Bir savaşçının bu iki önemli özelliğini göz önüne alarak stat puanlarımızın nasıl olması gerektiği ortaya çıkmakta zaten.
şimdi stat puanlarını şu şekilde kullanmak en mantıklıcası olacaktır diyelimki 5 stat puanımız var bu puanların 3 ünü güce 1 ini ustalığa ve 1 inide zeka ya vererek ilerleyin ( PALA kullanan arkadaşlar için )
diyelimki daha ileri bir LVL desiniz ve 9 stat puanı alıyorsunuz bu puanları 4 güç puanı 2 ustalık puanı 3 zeka puanı olarak ayırabilirsiniz. Bu karakterinizi daha güçlü ve daha sağlam yapacaktır. ( warrior olmaya kararlıysanız )
SS de benim stat puanlarımın çok dengesiz olduğunu göreceksiniz arkadaşlar bende yeni yeni çözmeye başladım stat puanlarını 2.Betada sanırım daha iyi olacak.

eldiven kullanan arkadaşlar ise genelde SUİKAST mesleğini seçerler onlara önerim USTALIK ve ZEKA ya önem vermeleri gerisini GÜÇ puanlarına verebilirler.

balta ve mızrak kullanan arkadaşlarda açıkladığım savaşçı gibi stat puanlarını verebilirler. ( sonuçta öyle iri bir karakterin suikastçi yada şifacı olması pekte hoş olmaz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] )

Diğer mesleklerdeki arkadaşlarında açıklamalarını ve düşüncelerini bekliyorum ne kadar sağlıklı bilgi verirsek o kadar iyi olacaktır.
https://metin2pvpcenter.yetkin-forum.com/index.htm

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Levellere göre stat dağılımı
» Stat
» Stat Sıfrlamak (Han Parayla Alınan)
» Stat Sıfrlamak (Han Parayla Alınan)[ResimLi]
» Hero Turkey Görevler + Skill'ler + İtem'ler + Stat'lar + Pet'ler